Hakkında

 

Ekip Lideri

 

 

Öğr. Gör. Cemile BUĞRA

 

 

 

SoFL Magazine Online Ekip Üyeleri

 

 

 

Öğr. Gör. Ülkü GÖDE ÖDEMİŞ                                Öğr. Gör. Olha KUNT                 Öğr. Gör. Neslihan GÜNDOĞDU

 

 

 

 

Deneyimlerimizi paylaşmak, iletişim kurmak, ağ oluşturmak, İngilizce öğretmek ve öğrenmek için yararlı ipuçları üretebilmek hedefleri doğrultusunda, Çukurova Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde "CU SoFL Magazine Online" adlı çevrimiçi bir dergi oluşturmayı amaçladık.

 

 

Misyonumuz

 

 

  •   Yabancı Dil Yüksekokullarındaki İngilizce öğrencileri ve öğretmenlerinin bilgilerini, tecrübelerini, başarılarını ve diğer öğrenci ve meslektaşlarla faydalı ipuçlarını paylaşabilecekleri bir dijital platform oluşturmak.

  •             Kişisel ve akademik becerilerini geliştirmek isteyen yetenekli hazırlık sınıfı öğrencileri için çevrimiçi bir dergi oluşturmak.

  •             Hazırlık okullarındaki zorluklar ve başarılar hakkında beyin fırtınası yapmak üzere hem öğretmenlere hem de öğrencilere çağrıda bulunmak.

  •             Daha fazla öğrenciyi yaratıcı projelere dahil etmek amacıyla yarışmalar, podcastler ve video yayınları ile video materyalleri düzenlemek.

  •             Türkiye'nin farklı şehirlerinden İngilizce öğretmenleri ve öğrencilerinin (ayrıca Türkiye'de ders veren yabancı öğretmenlerin) röportajlarını/denemelerini/düşüncelerini yayınlamak.

  •             Çukurova Üniversitesi ve diğer üniversitelerdeki kurumlar, bölümler ve Yabancı Diller Yüksekokulları arasında dinamik bir topluluk oluşturmak, yeni köprüler kurmak ve bilgi alışverişi sağlamak amacıyla ortak kişisel ve profesyonel gelişim hedeflerine dayalı bir oluşum yaratmak.